Головна » Статті » Мої статті

Адаптація дитини до ДНЗ
Як допомогти дитині адаптуватися до ДНЗ?
1. Створити безконфліктний клімат у сім’ї. У ДНЗ і вдома не збільшувати, а зменшувати навантаження, на якийсь час припинити походи в цирк, театр, у гості. Скоротити перегляд телепередач.
2. Не реагувати на витівки малюка і не карати за капризи.
3. Батькам не залишати дитину в д/с на цілий день. Перший тиждень на 2-3 години, потім час необхідно поступово збільшити до 5-6 годин.
4. Батькам слід гратися, з дитиною, використовуючи домашні іграшки, у гру «Дитячий садок», де одна з іграшок буде дитиною.
5. Необхідно й у вихідні дні дотримуватися такого режиму дня, як і в ДНЗ.
6. Батьки не повинні допускати перерви у відвідуванні дитячого садка, тиждень удома не тільки не допоможе дитині адаптуватися, але й продемонструє йому, що є інший варіант, якого можна всіма силами добитися, це може перерости у серйозні нервові захворювання та розлади.
7. Коли з ранку батьки приводять дитину до д/с, вихователі мають допомогти їм прощатися легко і швидко. Зазвичай батьки турбуються про те, як буде їхньому малюку в ДНЗ, але довгі прощання зі стурбованим виразом обличчя стривожать дитину, і вона довго не відпускатиме їх.

Як же полегшити дитині перші дні і місяці перебування в дитячому садку. По-перше, успіх залежить від співпраці між вихователями та батьками. Необхідно кожен раз питати , як дитина вела себе, з ким грала, що можна зробити, щоб допомогти їй. Буває так, що дитина краще йде до одного вихователя, а до іншого ні, ніколи не акцентуйте на цьому уваги, адже думка дитини в цьому віці суб’єктивна . Можливо, що вихователь просто чимось схожий на вас чи ваших родичів.
Дані рекомендації допоможуть батькам пройти адаптацію до дитячого садка більш м’яко :
- Забезпечити режим вдома такий же, як і в дитячому саду, щоб дитині не складно було звикнути до правил.
- Хваліть дитину і радійте разом з нею, що вона тепер ходить в ДНЗ. Говоріть про позитивні сторони цього закладу.
- Запитуйте дитину про дітей, з якими вона грає в дитячому садочку.
- Не перевантажуйте нервову систему дитини, приймайте водні процедури, дотримуйтесь спокійної атмосфери в будинку, лягайте раніше спати.
- Підготуйте дитині зручний одяг, оскільки в цьому віці навіть фізичний дискомфорт може викликати реакцію плачу.
- Якщо вас щось турбує, то зверніться до вихователя або психолога ДНЗ.
Категорія: Мої статті | Додав: nikolaewna14 (28.04.2016)
Переглядів: 464 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: