Субота
06.03.2021
15.48
Ви увійшли як Гість
Група "Гости"Вітаю Вас Гість
RSS
 
ЗДО №5 "Ягідка"
Головна Мій профіль Реєстрація ВихідВхід
Статут закладу освіти »Меню сайту

Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Додаток 1

до рішення

шостої сесії

Полтавської

міської ради

сьомого скликання

від 22 липня 2016 року

 

СТАТУТ

Закладу дошкільної освіти

№ 5 «ЯГІДКА»

ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

(нова редакція)

Полтава

2016

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

  1. Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) №5 «Ягідка» Полтавської міської ради Полтавської області реорганізований шляхом виділу зі складу Полтавського навчально-виховного об’єднання №14 Полтавської міської ради Полтавської області (дошкільний навчальний заклад-початкова школа-гімназія) на підставі рішення позачергової двадцять дев’ятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 05.02.2013р. «Про реорганізацію Полтавського навчально-виховного об’єднання №14 Полтавської міської ради Полтавської області (дошкільний навчальний заклад-початкова школа-гімназія)».
  2. Повна назва – Комунальний заклад "Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5 "Ягідка" Полтавської міської ради Полтавської області".

Скорочена назва - ПДНЗ (я-с) №5.

  1. Організаційно-правова форма – комунальний заклад.
  2. Місцезнаходження ПДНЗ (я-с) №5: м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 29-а.
  3. Засновником Комунального закладу "Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5 "Ягідка" Полтавської міської ради Полтавської області" є Полтавська міська рада (надалі - засновник). Власником майна є територіальна громада міста Полтави в особі Полтавської міської ради. Уповноваженим органом, який здійснює в межах своїх повноважень управління дошкільним навчальним закладом є управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради (далі - управляння освіти).
  4. ПДНЗ (я-с) №5 в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Положенням про дошкільний навчальний заклад України» (далі – Положенням), іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.
  5. ПДНЗ (я-с) №5 є юридичною особою, має власну печатку і штамп встановленого зразка, ідентифікаційний номер, бланки з власними реквізитами.
  6. Головною метою ПДНЗ (я-с) №5 є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
  7. Діяльність ПДНЗ (я-с) №5 направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
  8. ПДНЗ (я-с) №5 самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним Статутом.
  9. ПДНЗ (я-с) №5 несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
 • реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня, обсягу;
 • збереження матеріально-технічної бази.
  1. Взаємовідносини між ПДНЗ (я-с) №5 юридичними та фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

 

ІІ. КОМПЛЕКТУВАННЯ ПДНЗ (я-с) №5

 

2.1. Заклад розрахований на 78 місць.

2.2. Групи комплектуються за віковими /одновікові, різновікові/ ознаками.

2.3. У ПДНЗ (я-с) №5 функціонують групи загального розвитку.

2.4. ПДНЗ (я-с) №5 має групи з денним, короткотривалим /до 4-х годин утримання/ режимом перебування дітей.

2.5. Наповнюваність груп становить:

- для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб;

- для дітей віком від трьох до шести (семи) років – до 20 осіб;

- в оздоровчий період – до 15 осіб.

2.6. Для зарахування дитини у ПДНЗ (я-с) №5 необхідно пред’явити:

- медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний заклад;

- медичну довідку про епідеміологічне оточення;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- заява батьків про зарахування дитини у відповідну вікову групу дошкільного закладу;

- документи про встановлення батьківської оплати.

2.7. За дитиною зберігається місце у ПДНЗ (я-с) №5 уразі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків, або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).

2.8. Відрахування дітей із ПДНЗ (я-с) №5 може здійснюватись:

- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в ДНЗ (я-с) №5 загального розвитку;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

2.9. Термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини складає не менше 10 календарних днів.

2.10. ПДНЗ (я-с) №5 здійснює соціально-педагогічний патронат сімей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад, надають консультації.

 

ІІІ. РЕЖИМ РОБОТИ ПДНЗ (я-с) №5

 

  1. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні – субота, неділя, святкові тощо.
  2. Щоденний графік роботи ПДНЗ (я-с) №5: 7.30 – 18.00
  3. Щоденний графік роботи груп ПДНЗ (я-с) №5:
 • для дітей віком від 1-го до 3-х років: 7.30 – 18.00;
 • для дітей віком від 3-х до 6-ти (7-ми) років: 7.30 – 18.00

 

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ПДНЗ (я-с) №5

 

  1. Навчальний рік у ПДНЗ (я-с) №5 починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у ПДНЗ (я-с) №5 проводиться оздоровлення дітей.
  2. ПДНЗ (я-с) №5 здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.
  3. План роботи ПДНЗ (я-с) №5 схвалюється педагогічною радою ПДНЗ (я-с) №5, затверджується керівником ПДНЗ (я-с) №5 та погоджується з управлінням освіти.
  4. У ПДНЗ (я-с) №5 визначена українська мова навчання і виховання дітей.
  5. Навчально-виховний процес у ПДНЗ (я-с) №5 здійснюється за Державною базовою та іншими додатковими програмами розвитку дітей, затвердженими Міністерством освіти і науки України.
  6. ПДНЗ (я-с) №5 може надавати додаткові освітні послуги. Умови надання послуг: безоплатні на підставі угоди між батьками або особами, які їх замінюють та ПДНЗ (я-с) №5 у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров'я України.

 

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ПДНЗ (я-с) №5

 

5.1.Організувати повноцінне, безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання та реалізації продуктів відповідно до санітарно-гігієнічних правил і норм, дотримання правил особистої гігієни працівників харчоблоків, виконання норм харчування тощо).

5.2. У дошкільному закладі встановити 3-х разове харчування.

5.3 Керівнику дошкільного закладу та медичній сестрі здійснювати контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, технологією виготовлення страв, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку.

 

VІ. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ПДНЗ (я-с) №5

 

  1. Медичне обслуговування дітей ПДНЗ (я-с) №5 здійснюється на безоплатній основі поліклінічним відділенням № 1 міської дитячої лікарні м. Полтави.
  2. Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режиму та якістю харчування.
  3. ПДНЗ (я-с) №5 надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

 

VІІ. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ПДНЗ (я-с) №5

 

  1. Учасники навчально-виховного процесу у ПДНЗ (я-с) №5 є: діти дошкільного віку, керівник, вихователь-методист, педагогічні працівники, медичні працівники, помічники вихователів, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти.
  2. За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення: подяки, грамоти, грошові премії.
  3. Права дитини у сфері дошкільної освіти:
 • безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання розвитку, виховання і навчання;
 • захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;
 • захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;
 • здоровий спосіб життя.
  1. Права батьків або осіб, які їх замінюють:
 • обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування ПДНЗ (я-с) №5;
 • звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
 • брати участь в покращенні організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази ПДНЗ (я-с) №5;
 • відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
 • захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані: своєчасно вносити плату за харчування дитини в ПДНЗ (я-с) №5 у встановленому порядку; своєчасно повідомляти ПДНЗ (я-с) №5 про можливість відсутності або хвороби дитини;
 • слідкувати за станом здоров’я дитини.
  1. На посаду педагогічного працівника ПДНЗ (я-с) №5 приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
  2. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.
  3. Педагогічні працівники мають право:
 • на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи, нешкідливих для здоров’я дітей;
 • приймати участь у роботі органів самоврядування закладів; на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах, тощо;
 • проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;
 • вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу; на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

- об’єднуватись у професійні спілки та бути членами інших об’єднань

громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

- на захист професійної честі та власної гідності.

7.8. Педагогічні працівники зобов’язані :

- виконувати Статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору;

- сприяти зростанню іміджу ПДНЗ (я -с) №5;

- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків. забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю,а також від фізичного та психологічного насильства;

- брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загально - політичної культури;

- виконувати накази та розпорядження керівництва; інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

7.9. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до ПДНЗ (я -с) №5 завідувачем.

7.10. Працівники ПДНЗ (я-с) №5 несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно із законодавством.

7.11. Працівники ПДНЗ (я-с) №5 у відповідності до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні безоплатні медичні огляди у встановленому законом порядку спеціалістами міської клінічної лікарні м. Полтави.

7.12. Педагогічні працівники підлягають атестації, яка здійснюється як правило один раз на 5 років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.13 Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього трудового розпорядку ПДНЗ (я-с) №5, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору, або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

 

 

VIII. УПРАВЛІННЯ ПДНЗ (я-с) №5

 

8.1. Управління ПДНЗ (я-с) №5 здійснює його засновник та управління освіти.

8.2. Безпосередньо керівництво роботою ПДНЗ (я-с) №5 здійснює завідувач, який призначається і звільняється з посади наказом управління освіти шляхом укладення контракту з дотриманням чинного законодавства.

Завідувач має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної освіти не менше ніж 3 роки та стан здоров’я який не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Завідувач ПДНЗ (я-с) №5:

 • здійснює керівництво і контроль за діяльністю ПДНЗ (я-с) №5;
 • відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;
 • діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях;
 • розпоряджається за погодженням із засновником та управлінням освіти, в установленому порядку, майном і коштами ПДНЗ (я-с) №5 і відповідає за збереження матеріально - технічної бази закладу;
 • приймає на роботу та звільняє з роботи працівників ПДНЗ (я-с) №5;
 • видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
 • контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
 • затверджує правила внутрішнього розпорядку, посадові інструкції працівників;
 • контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
 • підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;
 • організовує різні форми роботи співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;
 • щороку звітує про навчально-виховну, методичну, економічну і фінансово - господарську діяльність ПДНЗ (я-с) №5 на загальних зборах(конференціях) колективу та батьків або осіб, які їх замінюють.

8.3. Постійно діючий колегіальний орган у ПДНЗ (я-с) №5 - педагогічна рада.

До складу педагогічної ради входять: керівник і його заступники, педагогічні працівники, медичні працівники, голова піклувальної ради. Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути:

Представники громадських організацій, батьки або особи, які їх замінюють.

Головою педагогічної ради є завідувач ПДНЗ (я-с) №5.

Педагогічна рада закладу:

 • розглядає питання навчально-виховного процесу в дошкільному закладі та приймає відповідні рішення;
 • організує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;
 • приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників. Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб дошкільного закладу. Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4-х разів на рік.

8.4. Органом громадського самоврядування закладу є загальні збори колективу ПДНЗ (я-с) №5 та батьків або осіб, які їх замінюють, які скликаються не рідше одного разу на рік.

Термін їх повноважень становить один календарний рік.

Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори:

- заслуховують звіт керівника закладу з питань статутної діяльності закладу, дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

- розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності дошкільного закладу;

- затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку дошкільного закладу.

8.5. Функції ради виконують загальні збори.

 

ІX. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

9.1 Фінансово-господарська діяльність дошкільного навчального закладу проводиться відповідно до чинного законодавства та статуту на основі його кошторису.

За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік здійснюється централізованою бухгалтерією управління освіти Полтавського міськвиконкому.

9.2. Джерелами фінансування дошкільного закладу є кошти:

 • місцевого бюджету в обсязі, передбаченому нормативами фінансування дошкільної освіти;
 • відповідних бюджетів у розмірі, передбаченому нормативами фінансування;
 • батьків або осіб, які їх замінюють;
 • добровільні пожертвування, благодійні внески юридичних і фізичних осіб;
 • інші кошти, не заборонені чинним законодавством.

9.3. ПДНЗ (я-с) №5 відповідно до порядку, встановленого засновником має право придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно.

9.4. Статистична звітність за формою 85-К про діяльність ПДНЗ (я-с) №5 здійснюється відповідно до чинного законодавства.

9.5. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в закладі визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та засновником ПДНЗ (я-с) №5.

9.6. Штатні розписи ПДНЗ (я-с) №5 затверджуються управлінням освіти на основі Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України за погодженням з Мінфіном.

9.7. Матеріально-технічна база ПДНЗ (я-с) №5 включає будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, інвентар, обладнання, транспортні засоби, службове житло, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі дошкільного навчального закладу або централізованої бухгалтерії управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради.

 

X. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

10.1. Державний контроль за діяльністю ПДНЗ (я-с) №5 здійснюють Державна інспекція навчальних закладів України та управління освіти.

10.2.Основною формою контролю за діяльністю дошкільного закладу є державна атестація, що проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

10.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов'язаного з навчально-виховним процесом, встановлюється засновником.

 

ХІ. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

11.1. Реорганізація або ліквідація ПДНЗ (я-с) №5 здійснюється за рішенням засновника, відповідно до діючого законодавства.

11.2. У разі ліквідації ПДНЗ (я-с) №5 його активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.

Міський голова О.Мамай

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Міні-чат
200

Заклад дошкільної освіти №5 "Ягідка" Полтавської міської ради Полтавської області". 
м. Полтава, вул. Пилипа Орлика 29а, тел. (05322) 50-25-12,60-95-46