П`ятниця

Історія ДНЗ »

«  Грудень 2018  »

Історія дитячого садочка  №  5 «Ягідка»

Заклад було засновано  у 1955 році Полтавським відділом народної освіти Міністерства народної освіти УРСР. Приміщення дитячого садка споруджувалося за  одним із перших типових проектів установи для дітей повоєнної доби.  У ньому функціонувало всього чотири групи. 6 листопада 1955 року він відкрив свої двері як дитячий садок № 22 «Малятко».

У 1968 році дошкільному закладу було передане приміщення по вулиці Фрунзе, 6 (нині вул. Європейська). Цю будівлю було зведено у кінці ХІХ – на початку ХХ сторіччя як житло для пастора німецької лютеранської кірхи. Сьогодні вона  є пам’яткою архітектури місцевого значення.

У 2004 році  ясла-садок об’єднали з загальноосвітньою школою в навчально-виховне об’єднання №14.

У 2013 році внаслідок реорганізації  дошкільне відділення почало функціонувати як самостійна структура – Полтавський дошкільний навчальний  заклад (ясла –садок ) № 5 «Ягідка».

Першою відкривала та облаштовувала садочок завідувач Катерина Борисівна Волкова.  Після неї заклад прийняла Олександра Михайлівна Мостова. А у 1968 році  її змінила Людмила Василівна Чухутіна, протягом роботи якої садок став садком-яслами. З 1982 по 2004 рік завідувачем працювала Тамара Володимирівна Кулинич.

З часу об’єднання в ПНВО (ясла-садок, початкова школа, гімназія) № 14 «Здоров’я», керівником стала директор Віра Василівна Піддубна, заступником директора з навчально-виховної роботи по дошкільному вихованню – Наталія Олексіївна Сіренко.

Після реорганізації Комунальним закладом «Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5 «Ягідка» керує завідувач Світлана Іванівна Яблунівська.

За активну і творчу роботу, спрямовану на розвиток, навчання та виховання дитячої особистості, материнське ставлення, за внесок у розвиток дошкільної педагогіки держава  відзначила  вихователів закладу. Ользі Миколаївні Кондратенко присвоєне звання «Відмінник народної освіти», Тамарі Володимирівні Кулинич – « Відмінник освіти України».

Протягом тривалого часу в дитячому садку працювали педагогічні династії: вихователі Наталія Дмитрівна Іванкова та її донька Марія Станіславівна Іванкова; Тамара Володимирівна Кулинич – завідувач ДНЗ та її донька Аліна Вікторівна Пічугова – вихователь;  вихователі Любов Андріївна Телятник  і її донька Валентина Василівна Шпортько; Лідія Василівна Рябко – вихователь-методист, і донька Наталія Олексіївна Сіренко – вихователь.

У 2016 році комунальний заклад «Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5 «Ягідка» гідно пройшов атестаційну експертизу.